Posted in Alexander Wang Móda

Alexander Wang nastavuje s Collection 1 nová módní pravidla

Alexander Wang nastavuje s Collection 1 nová módní pravidla Zveřejněno 6. 6. 2018

Alexander vzal jako mladý, sebevědomý a úspěšný návrhář věci do svých rukou rozhodl se dělat věci po svém. Vytvořil si vlastní fashion rozvrh, vymanil se z tradičních týdnů módy a předvedl zlomovou kolekci s názvem Collection 1 v červnu.

Není novinkou, že Spring Summer kolekce se prezentují v září a v říjnu, zatímco Fall Winter má své místo v únoru a v březnu. Několik labelů už odbočilo od prezentací kolekcí půl roku dopředu a zavedlo See Now Buy Now pravidlo, kdy raději ukazují novinky na nadcházející sezónu. Je třeba přizpůsobovat se době a je fakt, že s vlivem sociálních médií chtějí zákazníci novinky ihned. Nedivíme se, když se labely spíše než na nákupčí módních domů zaměřují spíše na přímé zákazníky a milleniály, kteří se starají o největší tržbu.

Oslava emigrace

Alexander Wang proto udělal zásadní krok. Collection 1 je určena pro sezónu říjen – březen, zatímco další kolekce je naplánovaná na prosinec pokryje módní měsíce od dubna do srpna. A první show byla velkolepá. Konala se na střeše newyorského South Street Seaport, symbolicky v přístavu a s perfektním výhledem na sochu svobody. Wang se totiž rozhodl oslavit emigraci do USA. Aktuální politické téma však bylo u Alexandra naprosto přirozené. Jeho rodiče se přestěhovali do Ameriky z Číny v 70. letech a návrhář patří do první generace přistěhovalců v jeho rodině. Příběh jeho rodičů, kteří ani neuměli anglicky a snažili se začít lepší život, ho fascinoval.

Láska k New Yorku i Číně

V kolekci jsou znatelné čínské kořeny s jeho dětstvím v USA plným ikonických prvků popové kultury. Fotbalové topy, motorkářský styl, bandany nebo grunge flanelky – to vše oslavovalo Wangovu story, kterou v modelech podporovaly čínské prvky jako límečky nebo asijské masky na obličej. Nechyběl ani label Made in China. „This is really just about my personal story — the origin of where that started, why I’m in New York today and how much I love this city,“ řekl nadšeně Wang ke Collection 1.

Foto: Indigital.tv