Posted in Nezařazené

Adventní kalendáře nepatřící dětem! I když?

Adventní kalendáře nepatřící dětem! I když? Zveřejněno 22. 11. 2016

Historie adventních kalendářů sahá do roku 1851, kdy se vyráběly ručně a byly považovány za umělecká díla. První tištěný adventní kalendář vznikl naprostou náhodou a to v roce 1908. Nápaditý mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu nechal vytisknout vystřihovací kalendář s názvem V zemi Ježíškově, který ale ještě neměl otevírací okénka. S tím se Lang nespokojil a již brzy nechal tisknout ten s okénky, který v sobě začal skrývat svá tajemství.

www.bareminerals.co.uk
www.bareminerals.co.uk

Adventní kalendáře vždy byly určeny dětem a to nejen ke zkrácení čekání na Štědrý den, ale rovněž k připomenutí tradic a biblických příběhů. V kalendáři vždy bylo zachyceno poselství adventní doby, kdy se křesťané připravují na Vánoce a příchod Ježíše Krista. Kalendáře měly učit děti trpělivosti a otevřenosti při čekání na odměnu, která má přijít v podobě narození spasitele.

www.boots.com
www.boots.com

Dnes už adventní kalendáře slouží jen ke zkrácení čekání na dárečky. Biblické příběhy nahradily princezny, krtečkové a jiné dětské pohádkové postavičky. Nicméně vzniká nový trend vytváření vlastních adventních kalendářů, které ukazují talent pro design. Použít lze i role od toaletního papíru, krabičky, ponožky i skořápky vlašských ořechů. Pokud ale nemáte čas si jeden takový vyrobit a o krtečky či čokoládu už dávno nestojíte, tak si pořiďte třeba jeden kosmetický ukrývající laky na nehty nebo rtěnky. Na Štědrý večer pak budete mít z čeho vybírat, aby vám to u prostřeného stolu mimořádně slušelo.

 

www.ciatelondon.com
www.ciatelondon.com
www.debenhams.com
www.debenhams.com
www.esteelauder.co.uk
www.esteelauder.co.uk
www.jomalone.co.uk
www.jomalone.co.uk
www.lookfantastic.com
www.lookfantastic.com
www.lush.com
www.lush.com
www.thebodyshop.com
www.thebodyshop.com
www.theperfumeshop.com
www.theperfumeshop.com

Foto: Archiv firem