Posted in Nezařazené

V ​Musee des ​Art​s​ Decoratifs​ byla zahájena výstava „Christian Dior, designer of dreams“​

V ​Musee des ​Art​s​ Decoratifs​ byla zahájena výstava „Christian Dior, designer of dreams“​ Zveřejněno 7. 7. 2017

Tato bohatá a komplexní výstava pozve návštěvníky na cestu historií módního domu Dior od samotného zakladatele Christiana Diora​,​ přes všechny jeho slavné následovníky – Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferrého, Johna Galliana, Rafa Simonse​ – ​až po současnou kreativní ředitelku Marii Grazii Chiuri.

Výběr více než 300 haute couture modelů navržených od roku 1947 do současnosti má sjednocující vlákno emocí, životních příběhů, afinit, inspirací​, ​kreativní tvorby a dědictví. Vedle jedinečné přehlídky šatů vysoké krejčoviny je nejrozsáhlejším zobrazením práce dosavadních ateliérů a módních fotograf​ů,​ stovek dokumentů, včetně ilustrací, skic, dokumentárních fotografií, dopisů a poznámek, reklamních dokumentů a módních doplňků, včetně klobouků, šperků, kabelek, bot a parfémových flakonů.

Výstava dokladuje také skutečnost, že Christian Dior byl rovněž uznávaným obdivovatelem umění, který zbožňoval muzea a umělecké galerie. Módní kreace jsou v éře více než 70 let ve vzájemném propojení s výběrem obrazů, nábytku a uměleckých objektů a zdůrazňují vazby mezi módou a všemi formami umění domu Dior.

Kurátoři výstavy – Florence Müller a Olivier Gabet, předávají své poselství domu Dior chronologickou a tematickou výstavou na více ​než ​3000m2 muzea dekorativních umění.

U zahájení výstavy nemohli chybět významní hosté i klienti tohoto legendárního módního domu. Mezi nimi nechyběla i česká topmodelka Eva Herzigová, nejslavnější bloggerka Chiara Ferragni, modelka Cara Delevingne nebo herečka Jennifer Lawrence.

Cara Delevigne
Eva Herzigova
Chiara Ferragni
Jennifer Lawrence
Karlie Kloss
Natalie Portman

Foto: Dior