Posted in Nezařazené

8 módních mýtů, kterým musíte přestat věřit!

8 módních mýtů, kterým musíte přestat věřit! Zveřejněno 14. 4. 2016

1.Všechno oblečení sluší jen štíhlým ženám.

REALITA: Jestli na vás něco nevypadá dobře, je tu možnost 99 ku 100, že je oblečení špatně ušito, nebo vám zkrátka nesedí. Tvrdit, že jistý kousek  jako například široké kalhoty, crop top, nebo shift šaty sedí pouze štíhlým modelkám, je úplně mimo. Je to hlavně o tom, jak daná osoba kousek nosí. Stačí se držet pravidla střídmosti a vyváženosti, protože všechny ženské siluety jsou krásné!

nrm_1419473318-gallery_nrm_1419447098-4-14

2. Větší potisk nebo vzor na oblečení je pro ženy větších rozměrů, kdežto malé a drobné potisky lichotí pouze štíhlým ženám.

REALITA: Tohle je snad ještě větší mýtus než náš mýtus č.1. Dobrý vzor nebo potisk bude vždy dobrým potiskem, ať už je ve velikosti XS nebo XL. A ano, i horizontální proužky se počítají!

3. Dostanete to, za co zaplatíte.

REALITA: Cena nemusí být pokaždé nutně ukazatelem kvality.  Značky vás nenechají platit za  to, co skutečně kupujete, ale za to, za to, co jste ochotní zaplatit. Jenže to, co je většinou vidět, jde jednoduše cenově odhadnout. Takže než podniknete nějakou unáhlenou koupi v nějakém “butiku”, podívejte se na to těma nejkritičtějšíma očima a řekněte si, jestli za to opravdu daný kousek stojí.  Není přece výjimkou, že kabelka ze Zary může mnohdy vypadat lépe, než kabelka za pár tisícovek.

gallery_nrm_1419473398-gallery_nrm_1419446382-bags

4. Měly byste se soustředit pouze na jeden klíčový kousek při sestavování outfitu.

REALITA: I když je dobré doplnit neutrálními kousky nějaký ten odvážnější, nemusíte se cítit nucena stavět outfit pouze na jednom kousku. Například taková výrazná květovaná halenka doplněná o neutrální džínsy a pruhované baleríny vytvoří skvělý strukturovaný outfit. A pokud je vaše osobnost barvitá, rozhodně nenechte vaši kreativitu na bodu mrazu a nechte si prostor pro volnou tvorbu.

5. Dioptrické brýle nejsou sexy.

REALITA: Ale prosím vás! Jako u všech věcí je důležité, jak daný doplněk nosíte! Volte spíše varianty, které nezahrnují culíky a jiné komplikované účesy, pak začínají být brýle velmi usedlým a “učitelským” doplňkem.

6. Pokud chcete docílit ženské siluety, musíte zvýraznit pas.

REALITA: Je sice pravda, že jemný pásek v pase pomáhá zvýraznit vaše křivky. Místo něj si ale můžete vzít barevné šaty, které postavu opticky zeštíhlí.

ASOS-Geocentric-Foil-Midi-Dress

7. Měly byste investovat do nadčasových klasik, ne do trendy kousků.

REALITA: Ano, měli byste investovat co nejvíce do základních kousků, které využijete každý den. Nicméně takovéto “klasické” kousky nevyzdvihnou vaši osobnost a budete-li nosit právě jen takové jednoduché kousky, budete působit nudně a mdle. Proto se sem tam nebojte také zakoupit nějaký ten trendy kousek, který váš outfit rázem oživí! Navíc trendy kousky jsou k dostání ve fast-fashion řetězcích za pár kaček, takže až trend pomine, nemusíte z toho být vůbec vystresovaní.

8. Boty na podpatku jsou sofistikovanější než ploché boty.

REALITA: Kdo z nás při vchodu do obchodu s obuví nenavštíví alespoň na zkouknutí uličku s boty na podpatku? Všichni víme, že podpatky dokáží vykouzlit rovná záda a perfektní držení těla hodné královny, nicméně to můžete udělat i bez pomoci podpatků. Stačí myslet: ramena dozadu, bradu a hruď vpřed a je to! Dokonce to můžete trénovat i naboso :).

Foto: Vogue.com