Tvůrci filmu Snídaně u Tiffanyho (Breakfast at Tiffany´s) původně do titulní role počítali s herečkou neméně známou Marylin Monroe. Marylin nabídku odmítla na popud svého poradce Paula Strasberga, který tvrdil, že Marylin by neměla hrát „dívku večera“. Autor novely Truman Capote byl velmi zklamán výběrem Audrey. Nikdy nedávejte na první dojem. Může být mylný.
Černé dlouhé šaty pro Audrey Hepburn navrhl osobně Hubert de Givenchy v roce 1961. Šaty byly v roce 2006 vydraženy v aukci za 900 000 EUR.
Byt, ve kterém Holly Golightly (Audrey Hepburn) bydlela šel v roce 2011 do prodeje za cenu 5,85 milionů dolarů. Interiér bytu byl točen ve studiu, ale venkovní fasáda hraje ve filmu podstatnou roli. Navíc byt se nachází v blízkosti vlajkového butiku Tiffany & Co. v New Yorku.
Kostýmy, doplňky se staly nedílnou součástí filmu. Audrey dokonce ani v baru neodkládá své velké tmavé brýle, které často lidé považovaly za klasické Ray-Bans. Ve skutečnosti je vyrobil legendární Oliver Goldsmith a znovu do prodeje šly v roce 2011 na oslavu 50. výročí od vzniku tohoto filmu.
I titulní mužská role byla nabídnuta nejdříve někomu jinému. Oním jiným byl legendární „statečný“ Steve McQueen, kterého nabídka velmi zaujala, ale v té době hrál v seriálu Wanted: Dead or Alive, a tak role připadla neméně sympatickému herci George Peppardovi.
Píseň Moon River se prolíná napříč celým filmem. Audrey ji dokonce zpívá na parapetu svého okna. Tvůrci ji nicméně chtěli z filmu odstranit, ale díky Audrey, která prohlásila, že jedině přes její mrtvolu, se píseň stala naprostým hitem.
I když se zdá, že film je celý reklamou slavného klenotnictví, opak je pravdou. Společnost Tiffany & Co. byla vděčna za tuto „free“ reklamní příležitost, která ji stála 40 nových zaměstnanců, aby butik ochránili před vykradením a včasným obsloužením zákazníků. A to mottem filmu je věta Holly Golightly „Nic špatného se ti zde nemůže stát“.
Foto: Profimedia.cz; Wikipedia