Posted in Nezařazené

3x výročí na zápěstí

3x výročí na zápěstí Zveřejněno 7. 2. 2018

Poklona zakladateli

Stopadesáté narozeniny už si žádají speciální dárek. V Schaffhausenu si k nim nadělili hned několik výročních modelů, ale tím nejzajímavějším je Tribute to Pallweber Edition 150 Years. Elegantně minimalistické, ale přitom nepřehlédnutelné hodinky s digitálním zobrazením hodin a minut vzdávají hold dávnému konceptu rakouského hodináře Pallwebera, který byl v IWC původně využíván u kapesních hodinek. Manufaktura samozřejmě pro letošní novinku vyrobila nový strojek a dala mu důstojné pouzdro ze žlutého zlata, charakter předlohy ovšem zachovala a její reinterpretace působí příjemně vintage dojmem. Edice je limitována pěti sty kusy a může být vaše za 1 047 000 korun.

Čtvrt druhého století v Glashütte

V německém Glashütte je neustále co slavit, tou poslední významnou událostí je 125 let uběhnuvších od založení místní horologické značky Union Glashütte. Ta skládá modelem 1893 Johannes Dürrstein poklonu svému zakladateli, a to třeba už jen tím, že pro novinku vyvinula zcela nový strojek. Z původního chronografu zůstala jen základna, která nově nabízí indikaci rezervy nátahu, mimostředně umístěnou vteřinovou ručku a ukazatel data. Údaje jsou zobrazovány na přehledném smaltovaném číselníku s výraznými antracitově zbarvenými arabskými číslicemi, na které poukazují domodra popouštěné ručky. Výroční model za cenu 219 000 korun bude limitován symbolickými 125 kusy vyvedenými v růžovém zlatě.

Hlasitá připomínka

Nejmladší výročí ze slíbené trojice se týká modelu Memovox od Jaeger-LeCoultre. Potápěčské hodinky s akustickou komplikací v podobě alarmu slaví letos padesát let od uvedení na trh a při této příležitosti představila manufaktura z Le Sentier tisícikusovou limitovanou edici modelu Polaris Memovox. Ocelová sportovní elegance na kaučukovém náramku hraje intenzivními, ale nenásilnými kontrasty barev i struktur. Základní časové údaje na číselníku obsluhují luminescenční ručky, ale v jeho středové části zároveň najdete otočný disk s trojúhelníkovým indikátorem, který odpočítává čas do zaznění autistická signalizace. Ta může sloužit při potápění jako hlídací systém nutnosti vynoření nebo prostě jen jako budíček. K dostání za 351 000 korun.