Posted in Nezařazené

100 ikonických okamžiků ve světě módy

100 ikonických okamžiků ve světě módy Zveřejněno 20. 7. 2017

Megan Hess je vyhledávanou umělkyní, ale také velkou fashionistkou. Svými kresbami zvěčnila kolekce těch nejvytříbenějších značek jako jsou DiorFendiPrada, Louis Vuitton, Cartier, Montblanc, Givenchy, Valentino, Balmain, Jimmy Choo a Tiffany and Co. S jejími kresbami se můžeme setkávat také na stránkách prestižních časopisů Vanity Fair a Time.

Megan má skutečně nárok na to osobovat si titul umělkyně, neboť se kromě módní ilustrace zabývá také malbou ve veřejném prostoru. Její dílo se tak třeba objevilo na dně luxusního bazénu v Dubaji či na stěnách módních domů po celém světě. Je také autorkou 4 bestsellerů. A jeden z nich, právě vydaný, vám nyní představíme.

Kniha jednoduše nazvaná jednoduše Šaty, s podtitulem 100 ikonických okamžiků ve světě módy, je oslavou všech šatů, které v posledních desetiletích formovaly směr luxusní módy. Od jednoduché elegance malých černých Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho, k příslibu romantické pohádky ve svatebních šatech princezny Diany, až po absurdní model z masa, který proslavila extravagantní zpěvačka Lady Gaga. Nechybí ani vybrané modely od Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě. Knižní předlohu tohoto úspěšného amerického seriálu od Candace Bushnell Magan Hess  v roce 2008 mimochodem ilustrovala.

Více o autorce najdete na jejích webových stránkách: www.meganhess.com